Снимки chernomorepfc.bgМоряците записаха изразителен успех.Черно море постигна разгромен успех срещу Фратрия

...

Черно море писа петица на Фратрия

Снимки chernomorepfc.bg

" Моряците " записаха експресивен триумф.

Черно море реализира победен триумф против Фратрия в дербито на Североизточна Трета лига. „ Моряците “, водени от Иван Николов, се постановиха с 5:0 против своя противник в отсрочен мач от 9-ия кръг на шампионата.

С триумфа „ зелено-белите “ затвърдиха лидерската си позиция, като към този момент разликата с втория Фратрия е 4 точки. Черно море е с 26 точки и без позволена загуба, две равенства и 8 победи. Гостите пък са с 22 точки, седем победи, еднакъв и загуба, само че са с мач по-малко.

Иначе Черно море стартира срещата по великолепен метод, като до 8-ата минута водеха с 3:0. Във втората минута Николай Златев проби мощно по десния фланг и центрира в наказателното поле, а защитник с глава почисти топката към дъгата на наказателното поле, където Борис Стойков с удар по земя матира Християн Христов. Само две минути по-късно Пламен Аршев приключи страхотна офанзива на своя отбор, а в 8-ата още веднъж той направи резултата типичен. В 11-ата минута Ибрям Ибрям събори откъсналия се самичък против вратаря Кристо Яначков, за което получи пряк червен картон и остави своите с човек по-малко. От отсъдения пряк-свободен удар Черно море вкара четвърти гол. В 12-ата минута Мартин Милушев завъртя технично топката над стената за 4:0.

Своя хеттрик и крайното 5:0 оформи Пламен Аршев в 44-ата минута.

През втората част Черно море сътвори много положения пред вратата на Християн Христов, само че не съумяха да вкарат нов гол. Фратрия пък разчиташе на контраатаки, които обаче не доведоха до почетно попадение. Стражът на „ моряците “ Християн Славков направи няколко положителни спасявания, което дефинитивно отхвърли гостите.

В идващия кръг Черно море гостува на Дунав от Русе II. Мачът е на 13 ноември, понеделник от 14 часа, написа chernomorepfc.bg.

Съставът на Черно море: Християн Славков, Росен Стефанов, Константин Грахльов, Николай Златев, Георги Венциславов, Борис Стойков, Пламен Аршев, Берк Бейхан, Николай Костадинов, Мартин Милушев, Кристо Яначков (Денислав Стойчев, Петър Маринов, Димитър Павлу, Димитър Ковачев, Георги Пасков, Мартин Банев, Александър Киров, Радослав Петров, Толга Мюрвет).
Източник: petel.bg